Dziś jest sobota, 24.08.2019, imieniny Bartłomieja, Malwiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

„Z kobietami wielka bieda lecz bez kobiet żyć się nie da”

     Dnia 07 marca 2018r. w Restauracji „Hacjenda” odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie połączone z obchodami Dnia Kobiet. W pierwszej części spotkania w programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Występy te zyskały wielkie uznanie wśród zgromadzonej publiczności a brawom nie było końca. Życzenia wszystkim paniom złożył wójt Sławomir Prentczyński oraz radny powiatowy Michał Harasny. Po dawce artystycznych wrażeń odbyła się druga część spotkania czyli Walne Zgromadzenie Stowarzyszenie, które rozpoczęła prezes Krystyna Sobczak od uczczenia minutą ciszy pamięć naszej zmarłej koleżanki Marii Karolak. Pani prezes podziękowała za współpracę zarządowi stowarzyszenia: Małgorzacie Przygońskiej, Alicji Maciejewskiej, Małgorzacie Płóciennik, Sławomirowi Prentczyńskiemu, Aldonie Kapusta i Marzenie Osińskiej oraz Katarzynie Gorgolewskiej-Erkiet za prowadzenie księgowości, Krystynie Łyskanowskiej za dokumentowanie działalności stowarzyszenia w kronice, a Zdzisławie Zommer za wysyłanie życzeń imieninowych członkom stowarzyszenia. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania. Funkcje te powierzono Michałowi Harasnemu i Małgorzacie Płóciennik.

        Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności stowarzyszenia przedstawiła Krystyna Sobczak, która omówiła zakres podejmowanych działań, ich organizację i znaczenie dla mieszkańców Gminy Malanów. Stowarzyszenie m.in. realizowało projekt w zakresie kultury "Ze sztuką przez pokolenia" ,odbył się plener malarski „Malowniczy Malanów", turniej tańca towarzyskiego i dowolnego dla dzieci, uroczystość z okazji Dnia Seniora pt.: „Jesień z Nadzieją", wycieczka integracyjna do Torunia, konkurs dla młodzieży pt. „ Tradycje w naszej gminie”.

     W 2017 r. Stowarzyszenie zorganizowało "Festiwal Folkloru i Twórczości Artystycznej Powiatu Tureckiego". Na organizację tego przedsięwzięcia uzyskano wsparcie finansowe ze środków Starostwa Powiatowego w Turku. W zakresie sportu Stowarzyszenie realizowało dwa projekty. Pierwszy z nich to „Trening czyni mistrza” ,drugi - „Trenuj i zwyciężaj”. Stowarzyszenie kontynuowało też współpracę międzynarodową z Ukrainą poprzez organizację wymiany młodzieży. Prowadziło dystrybucję żywności w programie „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2017 r.” Akcja prowadzona była na podstawie umowy pomiędzy stowarzyszeniem, a Bankiem Żywności w Koninie.  Wsparcie otrzymało 1050 osób. W 2017 roku dla osób starszych zorganizowano wyjazd do teatru w Łodzi, a dla dzieci niepełnosprawnych spotkanie mikołajkowe. Stowarzyszenie jest na liście uprawnionych do otrzymania 1% podatku.

       Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Ekiert, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Mieczysława Tygielska. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.

Kolejnym punktem Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia  Nadzieja  w Malanowie były wybory do władz Stowarzyszenia, które obecnie przedstawiają się następująco :

Zarząd Stowarzyszenia :

 1. Krystyna Sobczak   - Prezes
 2. Małgorzata Przygońska – Wiceprezes
 3. Alicja Maciejewska      - Skarbnik
 4. Małgorzata   Płóciennik - Sekretarz
 5. Marzena Osińska            - Członek
 6. Sylwia Smura                  - Członek
 7. Justyna Dawicka              - Członek

Komisja Rewizyjna :

 1. Mieczysława Tygielska - Przewodnicząca
 2. Krystyna Łyskanowska - Członek
 3. Jan Langa                       - Członek

Sąd Koleżeński :

 1. Katarzyna Gorgolewska – Erkiet – Przewodnicząca
 2. Michał Harasny   - Członek
 3. Jerzy Nycek           - Członek

Ustalono wysokość składki na 2017 r., która podobnie jak w poprzednich latach wyniesie 30 zł. Małgorzata Przygońska zapoznała członków stowarzyszenia z planem pracy na 2017 r. Główne zadania na bieżący rok to: dystrybucja żywności w programie "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2017", warsztaty kulinarne, organizacja pleneru malarskiego, organizacja Festiwalu Folkloru i Twórczości Artystycznej Powiatu Tureckiego, Dzień Seniora pt.: Jesień z Nadzieją, turniej tańca towarzyskiego, wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych, wycieczka do Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą i wyjazd do teatru do Łodzi.

Na zakończenie zebrania nowym członkom stowarzyszenia wręczono legitymacje.

Szczególne podziękowania należą się państwu Małgorzacie i Jerzemu Kubackim za wspaniały poczęstunek dla członków stowarzyszenia oraz dla występujących dzieci i młodzieży.

Zarząd stowarzyszenia dziękuję także Paniom Agnieszce Dewickiej - Misiek i Katarzynie Tomczyk za przygotowanie dzieci do występu, a rodzicom maluchów za przyprowadzenie dzieci.

M. Płóciennik

Galeria

                                                                              


Pozostałe aktualności