Dziś jest sobota, 24.08.2019, imieniny Bartłomieja, Malwiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Program PO PŻ – dostarczanie żywności dla osób najbardziej potrzebujących w 2017 r.

Program PO PŻ – dostarczanie żywności dla osób najbardziej potrzebujących w 2017 r.

Program PO PŻ – dostarczanie żywności dla osób najbardziej potrzebujących w 2017 r.

Stowarzyszenie „ Nadzieja” w Malanowie jest organizacją realizującą od kilku lat na terenie gminy Malanów Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa dla osób najbardziej potrzebujących.

Kryteria uprawniające do korzystania z tej formy pomocy wynosiło 200% odpowiedniej kwoty kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej tj. 1.268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.028 zł dla osoby w rodzinie. Do uzyskania pomocy niezbędne było posiadanie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Oprócz pomocy żywnościowej w ramach programu organizowane były warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych prowadzone przez wykwalifikowanego kucharza, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw z wykorzystaniem artykułów spożywczych otrzymanych z Banku Żywności. Uczestniczyły w nich 103 osoby.

Ważnym elementem uczestnictwa gmin w programie jest współfinansowanie kosztów jego realizacji przez samorząd gminy. W 2017 r. Gmina Malanów przekazała do Banku Żywności w Koninie dotację w wysokości 7.000 zł, co umożliwiło udział w programie i otrzymanie żywności dla 1.050 osób. Osoby te otrzymały następujące produkty: makaron, ryż, herbatniki, mleko, ser, groszek z marchewką, fasolę białą, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz, filet z makreli, szynkę drobiową, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, cukier, olej, buraczki.

W ramach programu PO PŻ 2017 gmina Malanów otrzymała ogółem 50.730,90 kg żywności o wartości 260,805,88 zł.

 M. Płóciennik


Pozostałe aktualności