Dziś jest sobota, 24.08.2019, imieniny Bartłomieja, Malwiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie "Nadzieja" » Aktualności » Mikołajki ze Stowarzyszeniem Nadzieja

Mikołajki ze Stowarzyszeniem Nadzieja

Mikołajki ze Stowarzyszeniem  Nadzieja

Tym razem jednak Mikołaj nie w nocy, a w dzień 12 grudnia 2017 r. zawitał do Szkoły Podstawowej w Malanowie na ul. Parkową, gdzie spotkał się z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami. Spotkanie to zorganizowane zostało po raz kolejny przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie.

Po przywitaniu gości i ciepłych słowach, z-ca prezesa stowarzyszenia p. Małgorzata Przygońska oddała głos harcerzom z XII Drużyny „ Iskry”, którzy pod kierunkiem p. Jolanty Piekarczyk zaprezentowali sztukę o Czerwonym Kapturku.            

Gra aktorska harcerzy, scenografia wywarły duże wrażenie na młodych widzach, a dopełnieniem świątecznej atmosfery było piękne wykonanie kolęd przez Mateusza Maćczaka.

Po części artystycznej nadszedł najbardziej wyczekiwany czas na przybycie św. Mikołaja, który prosto z Laponii przywiózł ze sobą wór prezentów. Staruszek z siwą brodą zaprosił do siebie każde dziecko wręczając mu paczkę. Dzieci chętnie pozowały też do zdięcia z Mikołajem. Na koniec spotkania rodzice i dzieci zostali zaproszeni na mały poczęstunek aby przy kawie czy herbacie móc porozmawiać czy wymienić się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie minęło w miłej, rodzinnej atmosferze a zostało zorganizowane ze środków finansowych z 1 % podatku.

Dzieci długo jeszcze nie zapomną św. Mikołaja o czym świadczą słowa :

Dzieci są Pana Mikołajem, A Pan jest Mikołajem dzieci.

M. Płóciennik


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności